Група НЛО е създадена през 1983 г., когато четирима от актьорите от филма "Оркестър без име" - Велко Кънев, Георги Мамалев, Павел Поппандов и Катерина Евро, обединяват усилия и на музикалната сцена. През 1996 г. те правят и едноименното телевизионно шоу - Клуб НЛО. В него се включват и нови актьори като Антон Радичев, Чочо Попйорданов и Мария Сапунджиева. Скечовете се редуват с песни, пародии на злободневни събития.
НЛО издават общо 9 албума за периода 1987 г.-2000 г., като може би най-голяма популярност печелят с "Ех, Канада", излязъл на пазара през 1995 г.
На 20 декември, в зала 1 на НДК, спектакълът "Спомен за НЛО" ще върне лентата към легендарната формация. Режисьор е Лъчезар Аврамов, а сценарист Димитър Стоянович. Музиката и идейната концепция пък е дело на композитора Стефан Димитров. Ние пък се завръщаме в ерата на НЛО с един от основните двигатели - Георги Мамалев.
Спектакълът е озаглавен "Спомен за НЛО". Кой е вашият най-ярък спомен?
Един от най-ярките ми спомени от НЛО е моментът, в който се роди случайно името на групата. В основата е едно събитие - голям концерт на живо, във Варна, за закриване на Световното първенство по художествена гимнастика 84-та. Голям концерт, в който участваме Павел, Велко и аз и разбира се, нямаме име. И започнахме да мислим някакви глупости за име, но нищо не ни хареса. Водещ на събитието беше Йосиф Сърчаджиев и той дойде малко преди концерта при нас и ни каза: “Ще ви обявя като НЛО, защото във вестник “Работническо Дело” излязло съобщение, че се появило НЛО над Велико Търново. Ще кажа така - НЛО от Велико Търново се завъртя и дойде до тук във Варна, над Летния Театър! Сега ще видите НЛО. И така стана “НЛО”. Това е един от първите ми и най-ярките спомени от НЛО.
Какво най-много ви липсва от времето на НЛО?
Най-много ми липсват приятелите и младостта. Липсва ми личния контакт с всички актьори и музиканти, които участваха в групата и в ТВ предаването.
НЛО започна като група преди повече от 35 години и пожънахте голям успех. На какво се дължеше според вас - все пак в групата бяхте актьори, а не певци?
Ама ние никога не сме мислели, че сме певци и не сме се представяли като такива. Ние пеем толкова, колкото можем. Разликата беше в това, че като актьори изпълнявахме много интересни текстове. Писани от едни от най-добрите текстописци - Недялко Йорданов, Живко Колев и Иван Ненков. Получаваше се чудесна симбиоза между добрите текстове и букета от много добри актьори, които ги изпълнявахме.
По-късно оново предизвикахте фурор, този път в телевизионния ефир. Намирате ли допирателни между хумора тогава с времето, в което живеем днес?
Ами да ви кажа, част от скечове и до ден днешен са актуални, което откровено казано не ме радва - за 20-30 години проблемите у нас не са се решили и затова се появяват нови и изскачат стари скечове, които са на същата тематика.
Мислите ли, че подобно предаване има място и днес в ефира?
Мисля, че има място и днес в ефира. Разбира се, с участието на други по-млади актьори, за да може предаването да е с по-свеж и по-модерен облик и визия, както и с текстове на съвременни автори - пак по същата причина.
Какво да очакват зрителите от спектакъла, който ще видим на 20 декември?
Трябва да очакват, че с едно умиление и един приятен и хубав поглед поглеждаме назад към тези песни и някои от емблематичните скечове, за да си спомним част от героите и хубавите години на групата и предаването клуб НЛО. А и събитието е предколедно, надяваме, се че със забавните музика и представление ще повлияем още повече за празничното настроение.
С какво бихте привлекли младите хора, които не са били съвременници на НЛО?
С чудесния актьорски ансамбъл, който ще участва - Антон Радичев, Катето Евро, Тончо Токмакчиев, Камен Воденичаров, аз - Георги Мамалев и други замесени. Невероятните текстове и закачливия спомен и сантимент по едно чудесно, незабравено предаване - клуб НЛО.
Ще бъдат ли почетени по някакъв начин Велко Кънев и Чочо Попйорданов, които бяха част от шоуто?
Разбира се, те са наши близки приятели, които много ни липсват. И няма как да не си спомним и да отдадем почит към тях. Предвидили сме поклон пред големите български актьори Велко Кънев и Чочо Попйорданов.

ЕК одобри българската схема за подкрепа на енергоемките отрасли
Kering се прицелва в повишаване на рентабилността и възстановяване на бранда Gucci
easyJet предупреди за нарастваща загуба през първото си финансово полугодие
Най-големият производител на шоколад в света снижи годишните си прогнози заради слабо търсене
Иран спира износа на нефтохимически продукти до второ нареждане
Трима задържани за купуване на гласове и в Монтанско
Сигнали за бомби в няколко училища в София
Късмет и финансов успех за 6 зодии от китайския хороскоп на 17 април
Обедна емисия
ВИДЕО: Атлетико Мадрид – Барселона
Бойко Борисов обеща луди пари на ЦСКА!
Сектор "Г" скочи на Бойко Борисов: Нямате място на стадиона на ЦСКА!
Жена тормози легендата Марко ван Бастен
Найденов избухна и подреди крайното класиране – каза кой ще е шампион, но и шокира
Гърми страшен скандал с футболист на ЦСКА
Защо листата на мушкатото пожълтяват?
Не е само за мускули: Най-добрите източници на протеин за жени
Какво всъщност лекуваме, когато се пристрастяваме?
Блестящ дом с изгодни оферти от BILLA
Рецепти за курабийки за Томина неделя
От първо лице: как се правят новините с Bulgaria ON AIR в Кюстендил
ЦИК показа шаблона за незрящи и склада, в който се съхраняват машините
Гюров: Конституцията изразява стремежът на българския народ да живее в свободно и справедливо общество
Галерия „Ларго“ във Варна открива изложба „Рим“ на Живка Маринова
„Добрият човек от Сечуан“ на Брехт с премиера във Варненския драматичен театър
Сигнали за бомби в 4 училища във Варна и София, искат 100 хиляди долара в криптовалута
Изложба във Варна показва оригинални марки и пощенски материали за Априлското въстание
Трогателно писмо на 10-годишно момиче до НАСА развълнува света: Отнася се до Плутон
Астронавт от „Артемида 2“ наруши протокола на НАСА, за да спаси талисмана на мисията
Къде на Земята гравитацията е най-слаба: Откриха точка, в която тежим с 1% по-малко
Ето къде е най-доброто място за „слушане“ на Вселената
Учени предупреждават: Космическото пиратство е бъдеща реалност, не научна фантастика
Ярка комета ще се приближи до Земята в края на април: Кога ще може да се наблюдава